Seprőgép kisokos: makulátlan tisztaság akár 30%-kal gyorsabban
Akár fedett munkaterületről, akár aszfaltozott kerti ösvényekről van szó, a legtöbb por és szennyeződés mindig a padlózaton gyűlik össze. Seprőgép használatával a kézi sepréshez képest akár harmadannyi idő- és energiabefektetéssel érhető el a kívánt tisztaság, miközben az ott tartózkodók egészségmegőrzése is hatékonyabb.
Olvass tovább, ismerd meg az egyes seprőgéptípusok különböző előnyeit, hogy megtaláld a számodra legmegfelelőbbet.
Mi az a seprőgép?
Nagytakarítás során mindig érdemes a legalsó vízszintes felületeket utoljára hagyni, mert előbb-utóbb minden piszok a padlón vagy a járdán landol.
A seprőgépek nemcsak alaposabban képesek összegyűjteni a kisebb-nagyobb szennyeződéseket, mint a hagyományos seprűk és lapátok, de a beépített szűrőknek köszönhetően a legfinomabb port sem engedik visszaszállni a levegőbe.
Az általában elöl és két oldalt is seprőkefékkel és -lapátokkal felszerelt kézi, gyalogkíséretű és felülős berendezések a por mellett a darabos szemét és a törmelék eltávolítását is hajolgatás nélkül, a kezelő derekát kímélve biztosítják.
Így válassz seprőgépet a munkaterületre
A takarítási hatékonyságot befolyásolja
- a seprőgép munkaszélessége,
- a kefék elrendezése,
- a sörték szerkezete,
- a maximálisan elérhető munkatempó,
- az óránkénti numerikus seprési teljesítmény (vagyis a motorizáció, a seprési szélesség és a kefék számának összesített m²/ó mutatója).
Míg a háztartási seprőgépek leginkább sík keménypadlós területekre és kisebb, porózus szennyeződésekhez lettek kialakítva, addig a gyakran állítható magasságú és beesési szögű kefékkel, valamint strapabíró görgőkkel felszerelt ipari seprőgépek az egyenetlen padlózatokat is alaposan tisztítják. Így a bemélyedések, a sarkok és a szegélyek takarítását sem kell manuálisan végezni.
Ráadásul a jellemzően motoros, ipari seprőgépek tartálykapacitás terén is tágasabbak, ezért a nagyobb kartondaraboktól kezdve, az üdítőspalackokon át, a műanyag fóliákig minden hulladékot képesek felszedni.
Hatékony, mégis zajmentes seprőgépek beltérre
Beltéren a szívóegységgel is felszerelt, ún. seprő-szívógépek a legnépszerűbbek, mert az erős vákuum és a seprőszoknyás kialakítás a legfinomabb port sem engedi távozni a gyűjtőtartályból.
Az alaposság mellett a zajszint is kiemelt választási szempont. A csendes működés nemcsak irodákban, egészségügyi intézményekben és kereskedelmi-vendéglátóipari egységekben fontos, de azokban a gyárakban és műhelyekben is top prioritás, ahol folyamatos a gépek okozta zaj.
Tudtad, hogy 85 dB-es folyamatos zajhatás mellett a hallás már 8 óra elteltével tartósan károsodhat? Éppen ezért beltérre a munkahelyi hallásvédelem érdekében kizárólag emberi erővel működtetett (mechanikus) vagy gyalogkíséretű (elektromos vagy akkus) seprőgépet érdemes választani.
Rendezett kültér = nagyobb vevői elégedettség
Az ipari seprőgépek ütésálló karosszériája és akár 6-8 órás folyamatos üzemideje a szabadtéri használatot is lehetővé teszi.
A szennyeződések időjárástól függetlenül hatékonyan összegyűjthetők, a hagyományos, szemeteskukába gyűjtött levelekkel és sárdarabokkal ellentétben szeles időben is garantáltan a gép tartályában maradnak.
Egy motoros seprőgép tökéletes választás
- a szabadtéri parkolók szeméttelenítésére,
- a kültéri sportpályák gyors frissítő seprésére (átlagos röplabda- vagy kosárpálya-méret esetén akár a mérkőzések félideje alatt is),
- a szállítmányozási lerakó területek tisztántartására,
- a nyilvános parkok, az utak és a járdák mindennapi takarítására.
A megfelelő seprőgép a szeméttárolók környékéről is képes összegyűjteni a terjedelmesebb és egészségre potenciálisan veszélyes hulladékokat (pl. a használt zsebkendőket, az eldobott cigarettás dobozokat vagy akár az üvegszilánkokat is).
Így egyszerre óvja a kezelőszemélyzet egészségét, és a létesítményt felkereső vásárlókban és ügyfelekben is pozitív benyomást kelt.
Seprőgéppel látványosabb a kerti munka
A kültéren is használható seprőgépek legnagyobb előnye, hogy a zöldhulladékot száraz és nedves állapotban is képesek feltakarítani.
Éppen ezért az intézményi felhasználás mellett egy saját seprőgép a kisebb gazdaságokban, a veteményeskertekben, de akár csak egy otthoni kocsibeálló esetén is hamar megtérülő befektetés.
Minden szezonban hasznos, mert
- télen a véletlenül túl nagy mennyiségben kijuttatott útszóró anyag,
- tavasszal a szálló virágszirmok, a metszés és a gazolás utáni növényi hulladék,
- nyáron a száraz homok, a lehullott gyümölcsök, a nyírás után járdára csapódott fű,
- ősszel pedig a lehullott falevelek összegyűjtésében segít.
Sőt, a hidraulikus emelős berendezések akár 150 kg-nyi zöldhulladék közvetlen, max. 1,35 méter magas konténerbe ürítését is lehetővé teszik.
A nyeles seprű ideje lejárt.
Kérj díjmentes tanácsadást a Takarítógéppartnertől a tökéletes seprőgép kiválasztásához!
Képek forrása: Nilfisk.com
Hirdetés (X)